Letní semestr 201122. 2. Radek Chlup (Ústav filosofie a religionistiky): Novoplatonismus a konec řeckého náboženství1. 3.
Jan Koura (Ústav sv ětových dějin): Kypr: řecký nebo turecký ostrov?8. 3. Michal Ulvr (Ústav světových dějin): Společnost ve stínu atomového hřibu.
Spojené státy americké v poválečných letech15. 3. Pavel Kubaník, Helena Sadílková (Ústav jižní a centrální Asie): Romština v ČR - uchování jazyka a jazyková směna22. 3.
Vojtěch Kolman (Ústav filosofie a religionistiky): Co a k čemu je logika29. 3. Jiří Starý (Ústav germánských studií): Mračná je země a potemněl svět...
Mýtus a jeho role ve staroseverské kultuře doby vikinské5. 4. Lenka Hlávková (Ústav hudební vědy): Centrum nebo periferie? Hudební kultura "latinské" Evropy z perspektivy českých pramenů 2. poloviny 15. století12. 4.
Viktor Elšík (Ústav lingvistiky a ugrofinistiky): Lingvistická dokumentace středoevropské romštiny19. 4. Martin Kaplický (Katedra estetiky): Co je umělecká kritika? Poznámky k estetické teorii Johna Deweyho26. 4.
Renata Landgráfová (Český egyptologický ústav): Ars Memoriae Hieroglyphica - egyptské hieroglyfy a antické umění paměti3. 5. Martin Pšenička (Katedra divadelní vědy): Inscenování národa: Divadlo v Kanadě/kanadské divadlo10. 5.
Eva Filippová (Ústav českého jazyka a teorie komunikace): Komunikácia a aspekty sociálneho uvažovania17. 5. Josef Šlerka (Ústav informačních studií a knihovnictví): Text jako graf
Cyklus přednášek akademických pracovníků z různých oborů si klade za cíl představovat aktuální vědecké dění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.