15. 2. prof. Markéta Křížová, Ph.D. - Filozofická fakulta Univerzita Karlova (CAFR)
Prezentace Afriky a českých cestovatelů v mainstreamových médiích https://plus.rozhlas.cz/etnograf-pavel-jachym-sebesta-si-ziskal-srdce-africkych-pygmeju-z-navstev-vozil-8385530#volume 22. 2. - Mgr. Vojtěch Šarše - Filozofická fakulta Univerzita Karlova (CAFR)
Koloniální výstavy: Pozorování druhého https://www.youtube.com/watch?v=_WFTSM8JppE 1. 3. - Mgr. Lenka Philippová - Filozofická fakulta Univerzita Karlova (CAFR)
Temné obrazy z historie představ o haitském vúdú 8. 3. - Mgr. Vojtěch Šarše - Filozofická fakulta Univerzita Karlova (CAFR)
Négritude a Gravitační model 15. 3. Ing. Vladimír Verner, Ph.D. (Fakultta tropického zemědělství ČZU)
Projekty CRA, zemedělství, trhy, faremni systémy 22. 3. - Ondřej Horváth (koordinátor projektů Lékařů bez hranic)
Humanitární pomoc v Africe - tradiční strategie překonávání extrémních situací a přechod od humanitární k rozvojové pomoci. 29. 3. - Mgr. Míla Janišová - Filozofická fakulta Univerzita Karlova (CAFR)
Postkoloniální dědictví, interkulturalita a klišé ve výuce cizích jazyků 12. 4. Mgr. Petra Bidlasová - Filozofická fakulta Univerzita Karlova
Téma "pomníků" a jejich dekolonizace 19. 4. Ing. Zuzana Holubová (Fakultta tropického zemědělství ČZU)
Satelitem po stopách afrických zvířat 26. 4. - Jan Bohm - Lékaři bez hranic
Drony, 3D tisk, virtuální realita a další technologické inovace v humanitární pomoci 3. 5. Martin Babička, MSt. (Wadham College University of Oxford), Bc. Veronika Flanderová, Bc. Anna Libánská (Filozofická fakulta Univerzita Karlova)
Možnosti dekolonizace univerzity https://wiser.wits.ac.za/system/files/Achille%20Mbembe%20-%20Decolonizing%20Knowledge%20and%20the%20Question%20of%20the%20Archive.pdf 10. 5. Alžběta Šváblová. Ph.D. - Universität Bayreuth (Departement of Sociology)
Jak se dělá peacebuilding: Témata a aktéři v procesu budovaní míru v Liberii
Stejně jako v předcházejícím semináři i Afrika Interdisciplinární IV bude vycházet z konceptu mezioborového předmětu. Na vybraná témata týkající se africké historie, afrických států a národů bude pohlíženo z perspektivy ekonomiky, politologie, antropologie, historie či sociologie.
Témata nebudou řazena chronologicky, každý přenášející představí doménu, která je blízká jeho/jejímu bádaní či nějaké konkrétní rešerši. Představí se akademici a akademičky z různých univerzit, ale i neakademických organizací.