Charles Explorer logo
🇬🇧

Czech Text Analysis II.

Class at Faculty of Arts |
ACCE00041

This text is not available in the current language. Showing version "cs".Syllabus

2. 3. úvodní seminář; stanovení podmínek pro jeho absolvování 9. 3. práce s textem z oblasti stylu prostě sdělovacího; jazyková analýza textu; rozdělení referátů 16. 3. práce s textem z oblasti stylu administrativního; jazyková analýza textu 23. 3. práce s textem z oblasti stylu publicistického, jazyková analýza textu 30. 3. VELKÝ PÁTEK - státní svátek 6. 4. práce s textem z oblasti stylu publicistického; referáty 13. 4. práce s textem z oblasti stylu populárně naučného; referáty 20. 4. práce s textem z oblasti stylu učebního; referáty 27. 4. práce s textem z oblasti stylu odborného; referáty 4. 5. práce s textem z oblasti stylu uměleckého; referáty 11. 5. závěrečný klasifikovaný test (práce s autentickým českým textem) 18. 5. analýza testu; udělení atestace  

Texty budou voleny s ohledem na konkrétní zájmy studentů a s ohledem na jejich jazykovou kompetenci. 

Annotation

The course focuses on working with texts from various styles of the layers (reasonable difficulty). Emphasis will be placed on the texts of the journalistic, administrative and artistic (adapted Czech prose, newspaper articles and small publicistic texts). Attention will be paid to understanding the text and its stylistic characteristics.

The work in the seminar assumes the preparation of texts. Selection of specific texts will be based on the students' particular interest.