Témata jednotlivých přednášek navazují na předchozí semestr a budou se věnovat následujícím celkům: 1: Pohyb ve veřejném prostoru. Vážné (pracovní) a oddechové činnosti (zábavy, hry a sporty: mužské, ženské, vývoj tělocviku a sporty tzv. korejské) 2: Hudba a divadlo.
Od religiózních obřadů přes svátky až k divadlu a modernímu divadlu. 3: Oblečení, účesy, líčení a doplňky 4: Krása a tělesnost, ideály a proměny (včetně plastických operací) 5: Přírodní záchytné body ve spojení s religiozitou, od obětí pod horami k horské turistice 6: Zvířata jako příklad násobných významů: Zvířata jako domácí mazlíčci. Psi vs. kočky. 7: „Moderní“: vývoj a přeznačování pojmu.
Je moderní také správný? 8: Masová kultura. Filmy: poučení nebo zábava? Sever a Jih 9: Řízená kultura na Severu. Co je to (žádoucí) kultura? Nejvýznamnější fenomény. 10: Od 60. let dál na Jihu.
Soukromý a kolektivní vs. veřejný a státní. Turistika, fotografie a pohyb ve směru poučení (ukázkové vesnice, focení v kostýmech, repliky slavných staveb na hromadě, tradiční svátky, zábavy a řemesla): vývoj minsokčchonů a zacházení s památkami ve jménu konzumu. 11: Péče o tělo a duši.
Sauny, PCbangy, čimčilbang, manhwabang, kavárny, čajovny, kina a další westernizované prostory. 12: Tradiční (reálný) a moderní (virtuální) prostory: chápání a prožívání.
Přednáška navazuje na předmět Tradiční kultura I, která se věnovala výrazným fenoménům starší Koreje, tento semestr se zaměří kromě tradice také na její vývoj během 20. století a nové prvky s tím, že se bude věnovat také severní části poloostrova.