1. Doplňkové znaky písemných jazykov ých památak 2.
Zakládací listina Tihaňského opatství (11. století) a interpretace maďarských slov v ní obsažených 3. Halotti beszéd és könyörgés (12. století) - historie a pravopis 4.
Halotti beszéd és könyörgés (12. století) - analýza sloves a jmen 5. Az Ómagyar Mária-siralom (13. století) - historie a pravopis 6.
Az Ómagyar Mária-siralom (13. století) - analýza sloves a jmen 7. A Gyulafehérvári sorok (14. století) - analýza 8.
A Königsbergi töredék és szalagjai (14. století) - pravopis a analýza 9. Huszita Biblia (15. století) a její spojení s kodexy 10.
Bécsi Kódex (15. století) - pravopis a interpretace vybaných vět 11. A Szabács viadala (15. století) pravopis a analýza charakteristických syntagmat 12.
A Margit-legenda (16. století), pravopis a analýza 13. Dopis Ference Batthyányho manželce (16. století), pravopis a analýza
Cílem předmětu je seznámit studenty s maďarskými jazykovými památkami, jejich čtením a analýzou. Jazykové památky jsou zachovalé písemné nebo tištěné prameny minulosti. Zachycují stav jazyka v daném období. Cílem analýzy je zjistit, jakou formu má jazyk těchto památek, jaký způsob zápisu byl zvolen při jejich vzniku: ryté písmo,
či maďarské jazykové památky psané arabským, řeckým písmem, nebo cyrilicí či latinkou. Součástí předmětu je dáke analýza textů podle jejich obsahu a funkce: právní, církevní, beletristické, školní, osobní atd.