Cílem týdenního praktického kurzu „Současné metody v buněčné biologii“ (B01251), který se koná ve dnech 4. až 8. února 2019, je seznámení se studentů se základními metodami buněčné biologie. Kurz je vhodný pro studenty 2.-6. ročníku magisterského studia Všeobecného lékařství, neboť jako budoucí absolventi fakulty mohou využít získané znalosti jak v laboratorní či klinické medicíně, tak v základním výzkumu. Důležitá je skutečnost, že kromě vyslechnutí přednášek učitelů budou studenti provádět experimenty vlastníma rukama. Studenti se v kurzu seznámí s metodami kultivace buněk,fluorescenční a konfokální mikroskopie,imunocytochemie, hybridizace in situ, transfekce buněk, GFP technologií, mitotických roztahů, mikroinjekce, elektronové mikroskopie, korelační mikroskopie, nanotechnologií, izolace RNA, restrikční analýzy a PCR amplifikací.
Kurz se koná v místnostech Ústavu biologie a lékařské genetiky 1. LF UK, Purkyňův ústav, Albertov 4, Praha 2. Kurz bude zahrnovat 5 dnů každý den od pondělí do pátku, od 8.30 hod do 16.30 hodin (s přestávkou 45 minut na oběd).
Pro první den kurzu je nutné, aby se studenti dostavili v 8.15 hodin do seminární místnosti v mezipatře mezi přízemím a suterénem Purkyňova ústavu. Žádáme studenty, aby si do kurzu přinášeli laboratorní plášť.
Experimenty v praktické části výuky budou prováděny ve skupinách. Velmi oblíbená studenty je skupinová 10-15 minutová prezentace v PowerPointu ke zvolenému tématu, jež se koná na závěr kurzu.
Maximální počet studentů v kurzu je 20. Podmínkou pro udělení zápočtu je účast studentů v celém kurzu včetně závěrečné prezentace v PowerPointu.
Dotazy týkající se výuky tohoto předmětu je možné adresovat paní Zdence Fischlové na "zfisch@lf1.cuni.cz". Poster ke kurzu najdete na "http://ublg.lf1.cuni.cz/volitelny-predmet-soucasne-metody-v-bunecne-biologii-b01251".