## Věda
- A1 - Úvod do metodologie vědy
- A2 - Anatomie vědeckého článku
- A3 - Ontogeneze vědeckého článku
- A4 - Epidemiologie vědeckého článku
## Data, pravděpodobnost, statistika, inference
- B1 - Přemýšlení o pravděpodobnosti a nejistotě
- B2 - Základy interpretace výsledků analýzy
- B3 - Vizualizace dat
## Bioinformatika
- C1 - Co je bioinformatika
- C2 - Genomika
- C3 - Využití strojového učení v biomedicíně
- C4 - ...
Jde o povinný studijní předmět, který patří mezi předměty profilujícího základu. Jeho absolvováním student získá znalosti v oblasti metodologie vědy a bioinformatiky, které jsou nezbytným předpokladem pro další úspěšné studium ve vyšších ročnících. V rámci předmětu student získá například následující znalosti, dovednosti a kompetence:
- využívat postupy založené na poznatcích vědeckých výzkumů v klinické praxi
- zahrnout vědecké poznatky teoretických lékařských věd do klinické rozvahy za účelem sestavit diferenciální a pracovní diagnózu
- rozvíjet a prokázat svůj hloubavý přístup ke studiu a vzd ělávání - používat principy kritického hodnocení zdrojů k získání nejlepších dostupných vědecky doložených lékařských informací, přizpůsobovat se technologickým inovacím, například „big data“ (velká data), nové zobrazovací metody a nástroje k monitorování stavu pacienta a stádia nemoci, nové vyšetřovací postupy atd.
- určovat a formulovat otázky či hypotézy výzkumu, vypracovat postup k analýze a syntéze výsledků a poté výsledky publikovat jako vědecký článek či jiný výstup. Prezentovat vědecky doložené lékařské poznatky.