* Plán přednášek: 4.10.: Úvod do předmětu – seznámení s náplní předmětu, podmínkami splnění předmětu, představení tezí a celého procesu týkajícího se BP (podmínky, pravidla, termíny) (Rosenfeldová, Prázová) 11.10.: Zdroje (jak citovat?) (Prázová) 18.10.: Psaní a prezentace vědeckého článku, specifika odborného textu, vědecká a publikační etika (Prázová) 25.10.: KZ ZVLÁŠŤ – KMKPR A KMS ZVLÁŠŤ – Kvalifikační práce – charakteristika, struktura práce a plán na její zpracování, tipy pro psaní bakalářské práce, PRAKTICKÉ BP (Prázová+Rosenfeldová) 1.11.: TEST; Význam rešerše odborné literatury, výzkumný problém, výzkumná otázka, hypotéza (Rosenfeldová) 8.11.: Kvantitativní výzkumné metody I. (Rosenfeldová) 15.11: Kvantitativní výzkumné metody II. (Rosenfeldová) 22.11.: Individuální konzultace tezí BP (Rosenfeldová+Prázová) 29.11.: Kvalitativní výzkumné metody I. (Rosenfeldová) 6.12.: Kvalitativní výzkumné metody II. (Rosenfeldová) 13.12.: Individuální konzultace tezí BP (Rosenfeldová+Prázová) 20.12.: Individuální konzultace tezí BP (Rosenfeldová+Prázová)
Absolventi předmětu v jeho rámci získají teoretické i praktické znalosti a dovednosti, potřebné k těmto stěžejním akademicko-vědním úkonům:
A) identifikace mezer v odborné literatuře a/nebo empirického výzkumu v oblasti studentova zájmu
B) sestavení cíle odborné práce tak, aby došlo k naplnění jedné či více identifikovaných mezer
C) praktické využití a aplikování ontologických, gnozeologických a metodologických základů sociálních věd při sestavování techniky práce
D) kritické zhodnocení etických a legálních otázek pojících se ke zvolenému cíli a technice práce
E) sestavení struktury práce odpovídající standardům odborného textu
F) vypracování harmonogramu práce s přihlédnutím na časovou, popřípadě i finanční náročnost jednotlivých úkonů
G) schopnost sepsat a v termínu odevzdat celkový návrh projektu