Charles Explorer logo
🇨🇿

Akademická angličtina 1

Předmět na Katolická teologická fakulta |
KJAZ256

Sylabus

Sylabus je podřízen metodě výuky, tj. kombinaci "flipped classsrom" metody, aktivní účasti na hodině a přednášek:

Studenti jsou rozděleni do dvou paralelních skupin Odd (lichý výukový týden =  Paralelka : 23aKJAZ256x01) a Even (sudý výukový týden = Paralelka : 23aKJAZ256x02 ). Každá skupina bude mít vždy jeden týden prezenční výuky a druhý týden určený pro individuální, domácí přípravu (četba povinného textu a vypracování worksheetu). Předpokládaný čas pro domácí přípravu je 90 minut.

Všechny potřebné soubory k předmětu viz SIS u KJAZ256 a budou postupně zadávány na platformě google classroom.  

První hodina pro skupinu Odd 3.10.2023; pro skupinu Even 10.10.2023.

Poslední  hodina ZS 9. ledna 2024 bude pro obě skupiny společná.  

Skupina Odd – prezenční výuka v ZS 2023/24:

Říjen: 3., 17., 31.

Listopad: 14. 28.

Prosinec: 12.

Leden: 9.

Skupina Even – prezenční výuka v ZS 2023/24:

Říjen: 10., 24.

Listopad: 7., 21.

Prosinec: 5., 19.

Leden: 9.

UPOZORNĚNÍ:  absenci není možné nahradit účastí v paralelní skupině, stejně tak není možná změna skupiny, do které je student zapsán!!! Prezenční účast bude kontrolována jmenovitě podle konkrétního seznamu studentů pro danou skupinu.  

OBSAH předmětu:

I. Text pro semestrální průběžnou četbu, překlad a vyhledávání jazykových formulací používaných v akademickém diskursu a filosofických termínů v rámci domácí příravy pro následující prezenční hodinu:

English language and philosophy (Digital humanities)(Jonathan Tallant a James Andow)

II. Přednášková část: Metodika čtení odborného textu, akademických prezentací a písemných odborných prací 

III. Tematický a jazykového sylabus (worksheety) k vypracování a povinnému odevzdání. Worksheety jsou zaměřeny na praktickou metodiku odborné četby, rozvoj akademické slovní zásoby, orientace v textu, schopnost vyhledání konkrétních informací v textu, synonymního vyjadřování a rozlišování slovních druhů. Témata kontextuálně propojují obory dějin umění, historie, filosofie a etiky (vybraná teologická témata budou zařazena v letním semestru – Akademická angličtina 2).

Vybrané části worksheetů (classroom task) budou podkladem pro aktivní týmovou práci a konverzaci v každé následující hodině. 1. Art History 2. Art – Forms, Genres, Media and Styles 3. Functions of Art 4. Value Judgment 5. Controversies in Art 6. Arts and Politics  

Anotace

Základní orientací (kombinace přednášek a semináře) je akademická angličtina jako lingua franca (ELFA). Předmět je zaměřen na rozvoj akademických kompetencí v anglickém jazyce. Předpokládaná úroveň jazyka je minimálně B1 dle evropského referenčního rámce (posluchač semináře by měl být schopen s pomocí slovníku porozumět delšímu textu a aktivně se účastnit diskuzí).

Výkladové teoretické části (cca 20 %) v českém jazyce. 80% (jazyka přednášek i interaktivního obsahu předmětu) v anglickém jazyce.

Student má v rámci povinně volitelných předmětů povinnost zapsat si jednu z dvojice předmětů: buď Akademická angličtina 1 a 2, či Odborná němčina 1 a 2.

Obsah a podmínky předmětů Akademická angličtina a Odborná němčina jsou u každého předmětu stanoveny zvlášť konkrétním vyučujícím a uvedeny v SISu.

POZOR: PRO KURS KJAZ256 ACADEMIC ENGLISH JE PODMÍNKOU REGISTRACE V PLATFORMĚ GOOGLE CLASSROOM!