1.Předmět, metoda, cíl oboru2. Historie bádání 2.1 Starozákonní a novozákonní pohled na jiné náboženské tradice 2.2 Otázka po spáse ostatních v patristice 2.3 Další vývoj teologické reflexe k tématu (po Trident a klasickou apologetiku) 2.4 Teologie náboženství v reflexi Druhého vatikánského koncilu po nejnovější magisteriální dokumenty 3 Teologický základ reflexe o vztahu křesťanství a ostatních náboženství ("fundament") 3.1 antropologická struktura náboženské zkušenosti (dynamika víra-náboženství) 3.2 teologická struktura křesťanské zkušenosti 4.
Současná paradigmata vztahu křesťanství a ostatních náboženství, otevřené problémy 4.1 Současná paradigmata 4.2. Otevřené problémy 5.
Obsahy víry a zkušenosti velkých náboženských tradic (židovství, islám, hinduismus, buddhismus) 5.1 propojení/odlišení naukové, rituální a etické oblasti lidské existence u těchto tradic 5.2 konfrontace analogií a rozdílů v obsazích víry a zkušenosti jednotlivých tradic 5.3. v oblasti rituálního chování 5.4. v oblasti etiky 5.5. postoj těchto tradic k "ostatním" (asimilace, misie, dialog, indiference) 6. Poslání křesťanů ve světě, teologie misie, mezináboženský dialog 7.
Sekty a nová náboženská hnutí
The course will provide a catholic overview on the other religious traditions (basing on a trinitary and christological perspective).