1) Vyjádření výsledků a jejich statistické zpracování.
2) Gravimetrická analýza.
3) Volumetrická analýza: Titrace neutralizační, redoxní, srážecí, komplexometrické. Titrace přímá a nepřímá.
4) Elektrochemické metody. Rovnovážná potenciometrie, coulometrie, polarografie.
5) Spektrometrické metody. Lambertův-Beerův zákon.
6) Chromatografická analýza: Plynová, kapalinová, tenkovrstvá chromatografie. Vyhodnocování chromatogramů.
7) Výpočty zastoupení analytu ve vzorku. Metoda vnějšího a vnitřního standardu, metoda kalibrační přímky, metoda přídavku standardu .
Po dobu, kdy nesmí probíhat prezenční výuka, je předmět vyučován interaktivním způsobem v on-line režimu pomocí Google Class Room (https://classroom.google.com/c/MTc3NzA4NDM5Mjg1), kde jsou ke každému tématu zveřejňovány materiály a na každou konzultaci v Google Meet (středy od 17:20) zvlášť bývá uveden odkaz. Podobně v tuto dobu (ve stejném časovém okně pro všechny) budou realizovány on-line průběžné písemky v Moodle.
Seminář k přednášce Analytická chemie II (MC230P36) je zaměřen na procvičování základních výpočtů v analytické chemii dle sylabu. Lekce jsou voleny tak, aby studenti zvládli bez problémů výpočty v Praktiku z analytické chemie (MC230C11) a analytické praxi.
Účast není nutná, důležité je zvládat látku ze semináře. V průběhu semestru je možné psát tři (týden dopředu ohlášen é) průběžné testy, s maximálním počtem bodů 20. Kdo dosáhne z každého z těchto tří průběžných testů alespoň 90 % maximálního počtu bodů, získává zápočet. Dále se na konci semestru (v zápočtovém týdnu a během zkouškového období) píší souhrnné testy s maximálním počtem bodů 30. Souhrnné testy se vypisují a přihlašuje se na ně přes SIS, maximální počet pokusů je tři. Součet bodů z nejlepšího z průběžných testů a souhrnného testu musí pro získání zápočtu dosáhnout alespoň 30 bodů.