1. Základní koncepty interpretace geofyzikálních dat (geofyzikální anomálie; kvalitativní a kvantitativní interpretace; modelování; úloha př ímá a obrácená)
2. Nestandardní případy tíhových měření a některé problémy interpretace (měření za pohybu; anomálie a měření na moři; měření v podzemí; vliv volby redukční hustoty na hodnoty Bouguerových anomálií; problémy interpretace v rovině z = konstanta)
3. Speciální metody interpretace tíhových měření (určení anomální hmotnosti; určení reliéfu podloží; vyhledávání struktur předem zadaného tvaru)
4. Speciální metody interpretace magnetometrických dat (redukce na pól; analytický signál; Eulerova dekonvoluce)
5. Organizace terénních prací a zpracování dat v gravimetrii (příprava gravimetru před měřením; volba sítě měření; opěrné body a výpočet křivky chodu; určování výšek gravimetrických bodů; výpočet úplné a relativní Bouguerovy anomálie; určování chyby měření)
6. Organizace terénních prací a zpracování dat v magnetometrii (volba sítě měření; registrace denních variací GMP; určení normálního pole a výpočet hodnot ΔT; výpočet chyby měření)
7. Gravimetrické a magnetometrické modelování - program GM-SYS (základní principy; vstupní data; gravimetrický model; magnetometrický model; současné modelování gravimetrických a magnetometrických dat)
8. Tíhový a magnetický obraz ČR (základní strukturní jednotky střední Evropy a jejich geofyzikální obraz; tíhová mapa ČR; magnetometrická mapa ČR; geologická mapa ČR; geologická interpretace hlavních tíhových a magnetických struktur na území ČR)
9. Příklady interpretace gravimetrických a magnetometrických měření
Základní koncepty interpretace geofyzikálních dat, zvláštní případy tíhových měření (za pohybu, na moři, v podzemí), speciální interpretační metody v gravimetrii a magnetometrii, organizace terénních prací a zpracování dat v gravimetrii a magnetometrii; gravimetrické a magnetometrické modelování, tíhový a magnetický obraz ČR, praktické příklady interpretace.