1. Názvy farmak, databázové systémy, lékové formy, ATCC klasifikace, lékopis.
2. Základy obecné farmakologie a farmakokinetiky.
3. Látky ovlivňující centrální nervový systém 1 (celková anestetika, sedativa, hypnotika, neuroleptika).
4. Látky ovlivňující centrální nervový systém 2 (antidepresiva, anxiolytika, antiepileptika, kognitiva, psychostimulancia, anorektika).
5. Látky ovlivňující bolest a zánět (opioidní analgetika, nesteroidní protizánětlivé látky, koanalgetika, chorobu modifikují látky, lokální anestetika).
6. Látky ovlivňující periferní nervový systém (cholinergní a adrenergní systém).
7. Látky ovlivňující kardiovaskulární systém (antiarytmika, kardiotonika, antihypertenziva, antikoagulancia, antiagregancia, hypolipidemika).
8. Léčivá trávicího a močového traktu (antacida, antiulceroza, prokinetika, antiemetika, laxativa, diuretika).
9. Chemoterapie mikrobiálních a virových onemocnění (antibiotika, antivirotika).
10. Léčiva chorob dýchacích cest (antiastmatika, antitusika, expektorancia). Antiprotozoární látky, antihelmintika, insekticida.
11. Hormony. Látky k dekompenzaci diabetu, hormonálních poruch, hormonální antikoncepce. Kortikoidy.
12. Cytostatika.
13. Dermatologika, dezinfekční látky.
Kurz poskytuje základní informace z oboru farmakologie, od obecných vztahů a pojmů přes lékové formy až ke konkrétním farmakologickým skupinám. V každé z uvedených skupin jsou probírána základní resp. nejčastěji používaná farmaka včetně jejich použití napříč terapeutickým spektrem.
Charakteristika farmak vychází jak z mechanismu účinků v kontrastu s fyziologickou podstatou atakované choroby, tak i zahrnuje třídění podle chemických struktur a popisuje používané lékové formy. Součástí je i definice běžných pojmů farmakoterapeutické a lékařské praxe, přehled databázových systémů léčiv, klasifikace léčiv, léčivých přípravků, lékových forem a srovnání humánní a veterinární farmakologie.