Charles Explorer logo
🇬🇧

Physical Education II

Class at Faculty of Science |
MS730A2

This text is not available in the current language. Showing version "cs".Syllabus

Studenti mají možnost zvolit formu pohybové aktivity dle aktuální nabídky sportů. Skupiny sportů a pohybových forem zajišťovaných KTV: ·       Praxe: fitness aktivity (aerobik, bodystyling, BOSU, poweryoga, pilates, posilování), zdravotní a relaxační cvičení, plavecké sporty, aqua-aerobik, sportovní hry (volejbal, beach volejbal, basketbal, softbal, florbal, fotbal, sálová kopaná, tenis, stolní tenis, badminton, netradiční sportovní hry), atletika, sportovní gymnastika, kanoistika, sportovní lezení, in line bruslení, lední hokej, curling, potápění (přístrojové, nádechové), orientační sporty. ·       Teorie: Součástí výuky tělesné výchovy jsou teoretické přednášky zaměřené na problematiku zdravotních aspektů sportu a tělesné výchovy, základy první pomoci, intervenční programy jednotlivých pohybových aktivit, didaktiku TV, problematiku sportu a TV na VŠ, systémy jednotlivých sportovních soutěží a historii TV a sportu. Sport a jeho sociální význam. Sylaby k jednotlivým sportovním specializacím jsou uvedeny na stránkách katedry TV. Výuka většiny sportovních aktivit probíhá ve sportovním centru UK (centrální sportovní hala se třmi hřišti, sály pro různé druhy fitness aktivit, posilovna, úpolový sál, herna stolního tenisu, bazén a sauna, atletické hřiště, přetlakové víceúčelové haly, tenisové kurty, fotbalové a softbalové hřiště).

Semestrální výuka je doplněna letním výcvikovým kurzem, tradičními sportovními akcemi (rektorský, děkanský sportovní den, akademické hry).

Na výuce se podílí všichni členové katedry TV.

This text is not available in the current language. Showing version "cs".Annotation

Aktuální informace k výuce TV najdete na webu KTV v aktualitách, obecné informace k TV naleznete v sekci studium: https://www.natur.cuni.cz/fakulta/telesna-vychova

Doporučujeme web KTV prostudovat, naleznete zde veškeré informace!

Hlavním cílem je zvyšování úrovně semestrální i kurzovní výuky TV zaváděním moderních forem pohybových aktivit (jóga, lezení na lezeckých stěnách, přístrojové a nádechové potápění, outdoorové sporty). Prioritou je zajistit vysokou úroveň nejen praktické, ale i teoretické části výuky specializované TV II., kurzů a dalších sportovních akcí. Dále pak poskytnout studentům Přírodovědecké fakulty širokou nabídku sportovních aktivit.