* Záznamy silných pohybů
Přístroje pro záznam silných pohybů a ukázky záznamů. Vlastnosti pohybů, spektrum odezvy. Omega^2 model zdroje, škálování. Direktivita.
* Útlumové křivky
Určování empirických útlumových křivek (dávající vztah mezi pohybem půdy, vzdáleností a magnitudem), parametry, neurčitosti, příklady.
* Odhad seismického ohrožení
Pravděpodobnostní odhad ohrožení. Aleatorní a epistemická neurčitost. Zpracování katalogu zemětřesení. Křivka ohrožení, „uniform hazard spektrum“, citlivostní analýza, deagregace. Deterministický seismický odhad ohrožení.
* Vliv místních podmínek
Zesílení na vybraných frekvencích („rezonance“) a prodloužení trvání pohybů díky podpovrchové struktuře. Vrstevnaté a pánevní struktury. Spektrální poměry vzhledem k referenční stanici. Spektrální poměry horizontálních a vertikálních pohybů. Přenosová funkce 1D modelů pro dopadající rovinné vlny. Empirické přenosové funkce pomocí zobecněné inverze. Numerické simulace efektů místních podmínek v 1D, 2D a 3D - krátký úvod. Sdružený vliv zdroje a pánevní struktury.
* Efekty seismického zdroje
Bodový zdroj, stochastické Greenovy funkce. Kinematické modely zdroje konečných rozměrů, integrální a kompozitní model, direktivita, hybridní model.
* Modelování silných pohybů
Syntetické seismogramy pro anti-seismické stavby. Scénáře zemětřesení, syntetické útlumové křivky.
Záznamy silných pohybů, útlumové křivky. Odhad seismického ohrožení.
Lokální efekty a efekty seismického zdroje, modelování silných pohybů při zemětřesení.