Sylabus předmětu:
Identita a občanství v integrované Evropě, participace občanů v politickém životě propojeného světa.
Environmentální výchova ve výuce výchovy k občanství na ZŠ a ve výuce společenských věd na SŠ.
Inkluzivní přístup a integrace ve vzdělávání, přínosy výchovy k občanství pro vytváření pozitivního školního klimatu a otevřeného prostředí.
Problematika lidských a občanských práv v hodinách výchovy k občanství na ZŠ a občanského a společenskovědního základu na SŠ.
Multikulturní výchova a transkulturní přístup v pojetí výchovy k občanství a občanského a společenskovědního základu.
Přínos výchovy k občanství pro řešení problémových situací žáka a výzev přicházejících v proběhu dospívání.
Otázky hodnocení ve výuce vzhledem ke specifikům výchovy k občanství a občanského a společenskovědního základu.
Rozdílné využití historického hlediska ve výchově k občanství na ZŠ a výuce občanského a společenskovědního základu na SŠ.
Osobnostní a sociální výchova a výchova demokratického občana ve výchově k občanství na ZŠ a občanském a společenskovědním základu na SŠ.
Vztah mediální výchovy k výuce výchovy k občanství a výuce společenských věd.
Projektové vyučování jako výraz vztahu mezi zkušeností a tradičním poznáním.
Pojetí transcendence v občanském a společenskovědním základu na SŠ.
Globální výchova, vztah globálního a lokálního při řešení kontroverzních témat ve výchově k občanství a občanském a společenskovědním základu.
The aim of the course is to acquaint the future Social Sciences teachers with the premises, conditions, possibilities and teaching methods of this complex subject taught at upper-secondary schools. Students learn about the teaching methods of economy, political science, sociology and law that are used in the EU countries, about the national curriculum (RVP), about the preparation for the maturita exam and about the role of the educational counsellor (e.g. how to secure a preparation course for the upper-secondary-students-to-be).
The course leader stresses the role of philosophy which is considered to be the link among the disciplines and a field for the development of interdisciplinary relations. It leads the students to use the problem method, dialogical teaching, interactive teaching methods, and to link the theoretical-philosophical premises with the life experience of teenagers. The course also deals with additional teaching methods, such as project work, upper-secondary scientific work, human rights education, prevention of socio-pathological phenomena, active attitude to life, responsibility for one?s life and for one?s community.
Pro tento dotaz bohužel nemáme k dispozici žádné další výsledky.