Přednášky:
1. Úvod do problematiky. Důležitost a obecné principy tělovýchovných programů pro oslabené jedince.
2. Repetitorium zátěžového testování a dalších metod funkčního hodnocení jako nezbytného předpokladu pro tvorbu pohybového programu.
3. Oslabení pohybového systému. Biomedicínský základ oslabení. Působení pohybové aktivity u vybraných diagnóz. Doporučené a kontraindikované aktivity.
4. Oslabení kardiovaskulárního systému. Biomedicínský základ oslabení. Působení pohybové aktivity u vybraných diagnóz. Doporučené a kontraindikované aktivity.
5. Oslabení metabolická. Biomedicínský základ oslabení. Působení pohybové aktivity u vybraných diagnóz. Doporučené a kontraindikované aktivity.
6. Oslabení respirační. Biomedicínský základ oslabení. Působení pohybové aktivity u vybraných diagnóz. Doporučené a kontraindikované aktivity.
7. Oslabení imunitního systému. Biomedicínský základ oslabení. Působení pohybové aktivity u vybraných diagnóz. Doporučené a kontraindikované aktivity. Semináře: Jednotlivé typy pohybových aktivit jako součást tělovýchovného programu. Ukázka zátěžového testu a funkčního hodnocení oslabeného jedince (hospitace). Tvorba pohybového programu pro jedince s pohybovým oslabením (kasuistika). Tvorba pohybového programu pro kardiaka (kasuistika). Tvorba redukčního programu pro obézní jedince (kasuistika). Tvorba pohybového programu pro jedince s respiračním oslabením (kasuistika). Návštěva zařízení, kde jsou realizovány tělovýchovné programy pro oslabené (hospitace).
Předmět seznamuje studenty se základy doporučení pohybových aktivit pro zdravotně oslabené jedince. Podává teoretická východiska jednotlivých oslabení a ukazuje tvorbu pohybových programů na jednotlivých kasuistikách.