Přednášky (2 hod. jedenkrát za 2 týdny):
1. Souhrn dosavadních znalostí z aplikovaných pohybových aktivit. Nové trendy v problematice. Zdroje informací.
2. Konzultant APA - možnosti působení, příklady z praxe, kasuistiky.
3. Pohybové aktivity osob jinak zrakově disponovaných. Možnosti, metodiky, adaptace, kasuistiky.
4. Pohybové aktivity neslyšících. Možnosti, metodiky, adaptace, kasuistiky.
5. Pohybové aktivity osob s tělesným postižením. Možnosti, metodiky, adaptace, kasuistiky.
6. Pohybové aktivity osob s mentálním postižením. Možnosti, metodiky, adaptace, kasuistiky.
7. Metodiky a kasuistiky - práce s literaturou, tvorba pohybových programů pro jedince se specifickými potřebami.Semináře (2 hod. každý týden):
1. Návštěva sportovního klubu / pohybové aktivity pro OSP v terénu. 2-11. Zdravotně-kondiční cvičení s běžnými pomůckami adaptované pro jedince s různými SP.
12. Hospitace na sportovním tréninku vybraného sportu a jeho hodnocení.
13.-14. Příprava a realizace sportovní soutěže v oblasti APA (organizace turnaje v boccie/goalballu atd., dobrovolnictví na soutěži v rámci klubů a sportovních svazů). Studijní materiály, podklady k přednáškám a další zdroje jsou v MS Teams, kód předmětu se každoročně mění a je sdělen na začátku semestru.Základní materiály jsou umístěny na Moodle: https://dl1.cuni.cz/course/view.php?id=10216
Předmět prohlubuje vědomosti studentů o aplikovaných pohybových aktivitách (APA) a sportu osob se zdravotním postižením. Shrnuje dosavadní studijní poznatky z těchto oblastí, přičemž připravuje studenty na státní závěrečnou zkoušku.
Znalosti studentů jsou dále konfrontovány s poznatky získanými při seminářích, hospitacích a zejména při praktické realizaci edukačních / zdravotně-tělovýchovných a sportovních akcí. Předmět je částečně vyučován v anglickém jazyce.