Každoročně vypisovaný předmět, v němž studenti pod vedením vyučujícího procházejí „dílnou“ biblické exegeze a základů biblické teologie. Konkrétní zaměření (témata a texty) je voleno vždy aktuálně, v návaznosti na probíhající
či čerstvě ukončené projekty vyučujících, a je vyjádřeno podtitulem předmětu v daném akademickém roce.
Kombinací forem přednášky a cvičení si studenti postupně osvojují zásady a postupy odborn é práce v biblistice – analýzu starozákonních biblických textů v jejich literárním a kulturně-historickém kontextu, různé metody jejich výkladu a interpretace, jakož i postupy kritického vyhodnocení dosavadní interpretační tradice v její pluralitní a dějinně kontextuální podobě.
Od studentů se očekává zapojení znalostí a dovedností, které patří k látce souborné zkoušky ze starozákonní biblistiky v závěru bakalářského studia SP Evangelická teologie. Na každou lekci se očekává průběžná příprava probíraných textů, studium doporučené literatury, zpracování dílčích rozborů či výkladů a vypracování vlastních interpretačních podnětů k probíraným textům.
Získání zápočtu je podmíněno přijetím písemné práce (paperu o rozsahu 5-8 normostran) k jednomu z dílčích témat či textů, které byly probírány v daném semestru.