7. října Metoda ve filosofii; základní typologie prací; jaký může mít práce přínos; průkopníci a kompilátoři. 14. října Výběr tématu a stanovení cíle práce. Jak a čím vůbec začít? Osnova a (analytický) úvod. 21. října Struktura a žánry bakalářské práce.
Poznámkový aparát a formální náležitosti vědeckých textů. 4. listopadu Jak sestavit bibliografii k danému tématu I.? Elementární metodika a přehled základních tištěných pomůcek. 11. listopadu Jak sestavit bibliografii k danému tématu II.? Elektronické pomůcky a databáze. Jak a kde si opatřit knihy a články k danému tématu? 18. listopadu Jak si usnadnit práci využitím bezplatného software (Mendeley).
Jelikož seminář bude úzce tematicky zaměřen zejména na odbornou literaturu týkající se Platóna a Nového zákona, je určen pro studenty, kteří absolvovali některý z takto tematicky zaměřených kursů, ať už na FHS či jinde, a současně uvažují o tom, že by z této oblasti psali bakalářskou práci. Seminář je dále určen zejména pro studenty nastupující do třetího či vyššího ročníku; studenti, kteří nastupují do ročníku druhého, absolvují již povinný diplomní seminář příští rok s podobným obsahem. Cílem semináře je především předat určité praktické dovednosti a kompetence (sestavování bibliografií, používání bibliografických pomůcek, práce s oborovými slovníky a encyklopediemi, elektronické zdroje), které studentům usnadní přípravu a zpracování bakalářské práce. V druhé polovině semestru bude práce probíhat formou individuálních konzultací jak věcného tak i technického rázu
(pomoc s instalací a používáním volného bibliografického softwaru).