17. 2. Představení kurzu, design orálně historického výzkumu, kontaktování narátorů 24. 2.
Výběr a představení narátorů, tematické vymezení výzkumu 2. 3. Spolupráce s narátory, praktická příprava na vedení rozhovorů (informovaný souhlas, technické vybavení, výběr místa) 9. 3.
Historicko-kontextuální příprava na vedení rozhovorů; rešerše jiných podobných projektů 16. 3. Zpracování prvních pořízených rozhovorů (přepis, protokol, karta narátora, kondenzovaný rozhovor) a jejich reflexe 23. 3.
Analýza prvních rozhovorů a příprava tematických okruhů na druhé rozhovory 30. 3. Možnosti digitálních technologií v analýze rozhovorů 6. 4.
Zpracování druhých rozhovorů a jejich reflexe 13. 4. Velikonoční pondělí 20. 4.
Analýza pořízených orálně historických rozhovorů 27. 4. Interpretace pořízených orálně historických rozhovorů 4. 5.
Narativní styly psaní v orální historii 11. 5. Prezentace výsledků výzkumu 18. 5.
Generální diskuze, zkušenosti z výzkumu, témata bakalářských prací
Kurz přímo navazuje na předmět Orální historie v historickém výzkumu, ve kterém si studenti osvojili teoreticko- metodologické znalosti orální historie. V letním semestru se na základě konkrétních výzkumných cvičení naučí praktické zvládnutí této metody: od technické přípravy na rozhovor po jeho natočení, zpracování nahrávky, pořízení přepisu i jeho analýzy a interpretace.
Kurz je tedy vhodný zejména pro studenty, kteří absolvovali první díl předmětu v zimním semestru a kteří by se rádi profilovali právě v orální historii a soudobých dějinách.