Cílem naší práce je studium a analýza nízkého startu spastických atletů sprinterů třídy T38 a T37 (tělesně postižených sportovců s centrální poruchou hybnosti) v kontextu patologie jejich postižení, případně pak možnost z této analýzy nalézt a využít speciální tréninkové prostředky pro konkrétního sportovce v závislosti právě na jeho handicapu. Výzkumný soubor je tvořen třemi atlety sprintery spastiky na úrovni reprezentace ČR.
Tréninkový proces spastických atletů sprinterů (tělesně postižených sportovců s centrální poruchou hybnosti) a patologie jejich postižení vyžaduje speciální tréninkové prostředky. Tato práce navazuje na předchozí zkoumání (srovnávací analýzu nízkého startu a polonízkého startu u spastického atleta a na srovnávací analýzu nízkého startu a nízkého startu se šikmým postavením paží u spastického atleta).
Tato část práce se tedy zabývá mechanismem identifikace chyb v provedení nízkého startu u atletů spastiků tříd T38 a T37 a její použití v tréninkovém procesu. K popisu mechanismu identifikace chyb v provedení nízkého startu u spastických sprinterů tříd T38 a T37 byly použity videozáznamy a popisy klíčových pozic pro výběh po nízkém startu tří spastických sprinterů.