Cílem naší práce bylo nalézt a ověřit vhodné indikátory a predikující budoucí výkon v krátkém triatlonu určit jejich úroveň pro juniorskou kategorii. V našem výzkumu jsme kombinovali kvantitativní i kvalitativní přístupy s převahou kvantitativních metod.
V první fázi výzkumu jsme použili kvantitativní metody; konfirmační faktorovou analýzu pro ověření modelu předpokladů a dále vypracování standardů v ýkonů v jednotlivých testech pomocí T - bodů. V druhé části výzkumu jsme pro ověření testovací baterie a její aplikaci do praxe pak použili metodu kvalitativní (kazuistické studie).
Sestavili jsme strukturální model předpokladů pro krátký triatlon, který vysvětlil 91 % všech vzájemných korelací sedmnácti použitých indikátorů. Předpoklady pro triatlon byly sdruženy odděleně do pěti skupin a to pro oblasti plavání, cyklistiky a běhu (tedy dle jednotlivých disciplín) a dále pro oblast funkčních a psychických předpokladů.
Nejdůležitější pro posouzení budoucí výkonnosti v triatlonu považujeme nalezení limitní spodní hranice úrovně výkonnosti v absolvovaných testech. Jako limitní spodní hranici jsme stanovili pásmo 45 T - bodů.