Předkládaný článek rozebírá několik dilemat mezinárodního práva v kyberprostoru s ohledem na čerstvě vydaný Tallinnský manuál mezinárodního práva aplikovatelného na kyberprostor. Mezi řešená dilemata patří např. užití síly v kyberprostoru, zhodnocení teritoriality v kyberprostoru nebo problém přisouzení.
Na základě těchto dilemat autoři Tallinnského manuálu předkládají model, jak lze kybernetický útok hodnotit a případně vyhlásit za útok porušující článek 2(4) Charty OSN o vystříhání se použití síly v mezinárodních vztazích. Tato dilemata jsou následně diskutována a aplikována na konkrétní kybernetický incident z roku 2003, kdy došlo k masivnímu výpadku elektrického proudu na východním pobřeží USA.
Autor v poslední části příspěvku dochází k závěru, že současná úprava mezinárodního práva, především vnímání teritoriality v kyberprostoru, je nedostatečná. Autor se domnívá, že i přes existenci takových prozřetelných úprav v mezinárodním právu, jako je Martensova klausule, je nutné se zamyslet nad konkrétními úpravami, které by mezinárodní režim v kyberprostoru řešily zcela konkrétně.