Článek nabízí určitý výběr relevantních psychologických názorů o menšinách. Snaží se, aby v zajímavých a široce použitelné teoretických koncepcích - Hofstedeho teorie národních kultur, aspekty interkulturní komunikace z hlediska psychologie nalezl významná vysvětlení v interakci mezi většinovou společností a menšinami.
Kontext této komunikace může vést k tzv. ethnophaulismu jako výrazy obsahující zesměšňování jmenování určitého menšiny, obvykle na základě určitých stereotypů týkajících se této menšiny. Psychologie se zabývá podmínkami, za kterých tyto stereotypy vznikají a pokusí se najít způsoby, jejich zmírnění. Článek se zaměřuje také na další komunikační vlastnosti, které se mohou lišit mezi různými kulturami.
Například, může zahrnovat kontrolu non-verbálního projevu, různé typy pozdravů, oslovení v rámci dané kultury atd. Článek se stručně zabývá přípravou migrantů do podmínek většinové kultury. Závěrem lze říci, specifické problémy vznikají v oblasti uplatnění psychologie v praxi (např. forenzní psychologie).
Psychologický pohled na problematiku menšin se zdá být relevantní v důsledku nově vznikající menšiny vyplývající z migrace a v rámci zlepšení vztahů s některými menšinami, které byly tradiční součástí naší společnosti.