Tato studie se zabývá tématem jídla a procesy jeho produkce, přípravy a konzumace v etnicky smíšeném prostředí vesnice Sklepná (Slovensko). Na příkladu konzumačních návyků, se tato prezentace soustředí zejména na vytváření představ lokality a místní kuchyně v kontextu globálních stravovacích návyků a deteritorializace jídla.
Současná sklepenská kuchyně je charakterizovaná dvěmi základními zdroji potravy. Jedním zdrojem jsou lokální pole a zahrady, v rámci kterých je potrava produkována "tradičními" způsoby.
Oproti tomu stojí druhý zdroj, který tvoří obchody, kde se potrava nakupuje. Co více, tyto dva rozdílné zdroje potravy vytvářejí rovněž pomyslné linie, které vytyčují odlišné přístupy k přípravě každodenní stravy.
Tato prezentace přináší příběhy o individuálních strategiích konzumace potravy v širším kontextu tří zásadních diskurzů, v rámci kterých jsou vyjednávány současné podoby místního stravování. První diskurz se týká "tradičně-lokálního" stravování, druhý se odvíjí od místních reinterpretací a reprodukce globálních vlivů, a třetí, popisuje dialektický vztah mezi lokalitou a národním státem.