Příspěvek se bude zabývat rozhlasovým večerníčkem, který vznikl v Československém rozhlase v lednu 1961. Pořad Dobrou noc, děti se v dalších letech rozvíjel a byl velmi populární, jeho poslechovost se pohybovala okolo 3 až 4 milionů dětí i dospělých.
Oblíbenost večerníčku dokládá také velký dopisový ohlas posluchačů. Pořad se vyznačoval moderním stylem, nevázanou fantazií a puncem kvality.
Autoři pohádek byli jak zkušení, tak začínající spisovatelé. Cílem příspěvku je také zjistit, jak byl socialistický kalendář reflektován v rozhlasovém večerníčku v letech 1963 - 1967.
V práci budu tedy analyzovat, jestli a jak se promítly svátky, výročí a jubilea v tematice a obsahu pohádek ve sledované době. Přestože se 60. léta v médiích nesla v duchu liberalizace poměrů a vznikala řada nových pořadů, vycházel v Československém rozhlase každoročně seznam významných dnů.
Tento kalendář tvořil pro redaktory pořadů pomůcku, které se při tvorbě programového plánu měli držet, nevyjímaje ani vysílání pro děti. V duchu socialismu se i v rámci večerníčku při určitých příležitostech objevovaly tendenčně laděné texty, které se týkaly především výročí, svátků a oslav.
Cílem příspěvku je také zjistit, jak byl socialistický kalendář reflektován v rozhlasovém večerníčku v letech 1963-1967. V práci budu tedy analyzovat, jestli a jak se promítly svátky, výročí a jubilea v tematice a obsahu pohádek ve sledované době.