Příspěvek seznamuje s výsledky projektu TEMAP na PřF UK v Praze. Probíhala katalogizace speciálních kartografických dokumentů v dosud největším rozsahu v ČR v souladu s národními a mezinárodními normami (53 000 unikátních záznamů).
Díky univerzálnosti fondu Mapové sbírky bylo nezbytné vytvořit dílčí metodiky pro popis glóbů, modelů, atlasů, mapových děl a zejména starých map. Vznikly metodiky pro popis nových a starých kartografických materiálů v RDA.
Bibliografické záznamy se vytvářely v Centrálním katalogu UK v SW Aleph a dále exporovaly do databáze GEOBIBLINE a do Souborného katalogu ČR. Ze záznamů se generovala metadata pro digitální zpřístupnění dat.
Mapy byly očištěny, glóby restaurovány. Vznikla metodika pro konverzi metadat.
Masivní digitalizace probíhala v externích firmách a institucích (60 000 map a stran atlasů). Byla vytvořena programová nadstavba pro detekci neznámého kartografického zobrazení, jež byla implementována do georeferenceru.
Produkty, které je možné užít podle autorského práva, jsou zpřístupněny pomocí webového rozcestníku mapovasbirka.cz. Atlasy a mapy se zveřejňují pomocí metadatového open source katalogu Geonetwork.
Další možnost je externím odkazem katalogu UK do Digitálního univerzitního repozitáře (48 000 map). Digitáty se zpřístupňují a evidují v Národním registru digitalizace. Část produkce se exportuje do portálu staremapy a oldmaponline (16 000).
Mapy jsou georeferencované z katalogizace, proto je možné geografické vyhledávání bez předchozí georeference. Glóby a modely se zpřístupňují jako fotografie s bibliografickým popisem a 3D modely v optimálním rozlišení.
V GEOBIBLINE, výstavách a portálech kartografů se zveřejňují plné texty i objekty. Vznikly veřejně dostupné e-learningové kurzy k práci se starými mapami a glóby.
Výstupy byly doprovázeny bohatou publikační činností.