Přednáška představila oborovou bibliografii pro geografii. Autorka se nejprve zabývala historií bibliografie, která zpřístupnila geografická a kartografická bohemika nejprve pro 20. a 21. století.
Seznámila dále s problémy, metodologií a řešeními při tvorbě tohoto sekundárního zdroje v projektu MK ČR (2008-2011). Upozornila na kooperativní spolupráci 20 knihoven a institucí, úplnou excerpci profilových periodik od 1. ročníku.
Významným obohacením databáze bylo připojení plných textů a dalších digitálních objektů, především map. Byly uzvírány licenční smlouv s redakcemi a dědici.
Uživatelé mají k dispozici elektronickou knihu, certifikovanou metodiku a zejména rozsáhlou databázi. V dalším projektu TEMAP z programu NAKI MK (2011-2015) mohla být databáze rozšířena o množství bohemikálních map, atlasů a grafik.
Výrazně stoupl také počet elektronických dokumentů, ale i článků. Od roku 2016 je k dispozici i geografické vyhledávání z dokumentů.
Samozřejmostí je vyhledávání z plných textů. Databáze k 3. 10. 2016 obsahuje celkem 214 000 bibliografických záznamů a téměř 40 000 připojených URL adres a objektů.
Výsledky jsou prezentovány také na samostatných webových stránkách a přiložené statistiky dokládají i vysokou návštěvnost ze zahraničí. Geografická bibliografie je dnes největší volně dostupnou nekomerční oborovou bibliografií ve světě.