Náboženství ovlivňuje každodenní život lidí. Významně formuje uspořádání rodiny a vztahy mezi muži a ženami, protože religióznější lidé uznávají tradičnější a genderově stereotypnější hodnoty.
Souvislost mezi náboženstvím a genderovými vztahy v prostoru lze studovat v rámci feministických geografií náboženství. Také českou sekulární společnost ovlivňuje křesťanská kultura, proto je výzkum v rámci feministických geografií náboženství důležitý i v našem prostředí.
Příspěvek se opírá o kvalitativní výzkum prostřednictvím polostrukturovaných rozhovorů s mladými ženami žijícími v Praze, které se považují za katoličky, protestantky nebo nemají žádné náboženské vyznání. Jeho cílem je ověřit vliv křesťanství na každodenní život respondentek.
Největší rozdíly mezi věřícími ženami a ženami bez náboženského vyznání jsou patrné v jejich pohledu na tradiční rodinu. Křesťanská víra výrazně formuje i prostorové chování věřících respondentek, které se od žen bez vyznání liší hlavně ve způsobu trávení volného času.