Ačkoliv výsledky této studie ukázaly budoucí potenciál aplikací hyperspekt- rálního dálkového průzkumu země jakožto rychlé metody k identifikaci stresu u stromů dříve než se projeví jeho příznaky, stále některé otázky zůstávají nezodpovězeny: - Zásadním bodem jakékoliv multitemporální analýzy obrazu je eliminace vlivu atmosféry. Ačkoliv byly na obou sadách hyperspektrálních dat atmo- sférické korekce úspěšně provedeny, vliv atmosféry na výsledky klasifikace tím byl minimalizován, ale ne zcela eliminován. - Prostorové rozlišení obrazových dat HyMap nedovolilo přímé srovnání vzorků odebraných z vrcholků stromů a odpovídajících pixelů.
Místo toho byly vymezeny pixely (oblasti zájmu: ROI), které odpovídaly shlukům stromů. Toto shlukování snížilo počet dostupných trénovacích a validač- ních vzorků pro empirické modelování chlorofylu.
Na druhou stranu byly minimalizovány chyby, které by vyplynuly z chybné identifikace jednotlivých vrcholků stromů s odpovídajícími pixely. Navíc průměrné hodnoty z pěti stromů byly také více reprezentativní. - Vzhledem k faktu, že byla analyzována obrazová hyperspektrální data po- řízená jednorázově v červenci 2009 a září 2010, nebylo možno jednoznačně vždy rozlišit, zda se jedná pouze o sezónní variabilitu či již změny mezi- roční.