Úvod: Cílem práce je zhodnotit výsledky ošetření diafyzárních zlomenin radia a ulny pomocí zajištěného nitrodřeňového hřebu. Metodika: 45 pacientů s 68 zlomeninami bylo v období 2003-2005 ošetřeno nitrodřeňovým hřebem ForeSight (Smith&Nephew, USA).
Průměrný věk pacientů byl 34,12 roku. V pooperačním období byly sledovány časné i pozdní komplikace, byly vyhodnoceny RTG snímky a funkční výsledky.
Výsledky: Průměrná doba kostního zhojení byla 13,2 týdne, zaznamenali jsme 3 případy prodlouženého hojení a žádný případ pakloubu. Při hodnocení funkčních výsledků podle Andersona jsme zaznamenali plný rozsah pohybu u 86,9 % pacientů, lehké omezení pohybu u 10,9 % a těžké omezení u 2,2 % pacientů.
Z pooperačních komplikací jsme zaznamenali 1x povrchovou infekci, 2 případy inkompletní radioulnární synostózy a v jednom případě se rozvinul kompartment syndrom. Závěr: Při porovnání dlahové techniky a hřebování jsme dosáhli srovnatelných výsledků a implantát považujeme za vhodný k použití především u otevřených, etážových a široce kominutivních zlomenin předloketních kostí.