Biofeedback je využíván k pozitivnímu ovlivnění zdravotního stavu prostřednictvím zařízení, která snímají a zobrazují průběh různých tělesných funkcí, jako je například tep, teplota, dechová frekvence, regionální průtok krve, mozková aktivita nebo svalové napětí. Naším cílem bylo vyhledat dostupné studie o principech, využití a účincích aplikace metod založených na principu biofeedbacku v terapii pohybového systému.
Velká pozornost je věnována elektromyografickému biofeedbacku doln ích i horních končetin. Časté je využití těchto metod při terapii chůze a posturálních funkcí. V těchto případech jsou použity i jiné fyzikální principy snímané informace.
Jedná se o např. o tlakový biofeedback, plantografii a vibrotaktilní biofeedback. Kromě informací o účinnosti využití těchto metod byl kladen důraz na získání informací, zda je účinek okamžitý a do jaké míry přetrvává.
Výhodou může být možnost využití v domácí léčbě. Z uvedeného spektra studií je možné posoudit, pro jaké diagnózy a zdravotní obtíže pacientů je vhodné jeho využití.