Alogenní transplantace krvetvorných buněk je považována za jedinou potenciálně kurativní léčebnou modalitu u pacientů s CLL. Tato metoda je však provázena vysokou morbiditou i mortalitou a dlouhodobé přežití bez známek nemoci lze očekávat jen zhruba u třetiny pacientů.
V posledních letech byly do běžné praxe zavedeny nové léky - inhibitory signálních drah, které významným způsobem zlepšily výsledky léčby u pacientů s CLL. Přestože pravděpodobně nemají kurativní potenciál, mohou nabídnout dlouhodobou kontrolu nemoci s velmi dobrou kvalitou života.
Další novou atraktivní možnost představuje léčba pomocí T-lymfocytů s geneticky upraveným chimerickým antigenním receptorem (CAR-T cells). Jedná se, stejně jako v případě alogenní transplantace, o formu adoptivní imunoterapie, v tomto případě však jde o léčbu cílenou, bez rizika komplikací spojených s reakcí štěpu proti hostiteli.
Pro dosažení optimálních výsledků bude zapotřebí nalézt ideální algoritmus kombinace všech výše uvedených léčebných možností.