Charles Explorer logo
🇨🇿

Trends in Aging in Great Britain

Publikace |
2020

Abstrakt

Přístup ke stárnutí ve společnosti je ve Velké Británii odlišný v přístupu stárnutí v ČR. Senioři jsou více aktivnější, a to jak ve společenském životě , tak se podílejí na ekonomické podpoře země.

Průměrná délka dožití se ve Velké Británii přestala prodlužovat. Stalo se tak poprvé od roku 1982, kdy se statistiky začaly uveřejňovat.

Průměrný věk žen na ostrovech zůstal na 82.9 rocích, zatímco u mužů činí stále 79,2 let, ukazují údaje Britského Národního statistického úřadu (ONS) z období mezi roky 2015 a 2017. Ve Velké Británii se často starají ,,70" leté ,,děti" o své rodiče, čímž nyní hlavně v období pandémie Covid 19 a nutnosti se isolovat, má následek hlavně na psychické zdraví seniorů, a to hlavně v tak zvaných nursing homech, ale také i u ostatních lidech, kteří jsou odkázáni na pomoc ostatních.

Takže se nyní ocitáme v takzvané kotradikci, kde na jedné straně máme aktivní senioři, kteří byli zvyklí cestovat a díky pandemii Covid zůstali takřka bez koníčků či udržování bližšího sociálního kontaktu a na druhé straně ještě více osamoceni senioři, kteří jsou v péči pro dlouhodobě nemocné je jim kolem 90 let, a jejich příbuzní je nemohou navštívit vzhledem k ,, lockdown" nařízením. Tímto se zvyšuje jak počet depresí tak risk suicidum ve společnosti.