Müllerova velká mapa Čech s titulem MAPPA GEOGRAPHICA REGNI BOHEMIAE...(1722) byla velmi žádaná, drahá a nesnadno dostupná jak pro vojsko, tak pro laiky, zvláště po rozšíření zvěsti o zničení původních tiskových desek. Proto vznikaly rukopisné kopie nejen velké, ale i střední mapy s upraveným názvem MAPPA CHOROGRAPHICA novissima et completissima TOTIUS REGNI BOHEMIAE...podle J.
W. Wielanda (1726, 1751).
V Mapové sbírce PřF UK se dva takové originály zachovaly. První velká mapa je koncipována na 30 listech místo původních 25 mapových sekcí. Úvodní mapová sekce s vedutou Hradčan se nedochovala.
Titul díla byl rozdělen do dvou mapových sekcí. Na dolním okraji jedné sekce se objevily poznámky ke statistice sídel převzaté z desek zemských (1695).
Neznámý autor ji sestavil složením 5 x 6 listů. Ruční papír obsahuje dosud neznámou verzi filigránu apoštola Petra z papírny v kladských Dušníkách.
Kopie byla zmenšena ca o 10 cm na obou osách. Měřítko bylo předběžně stanoveno na 1 : 137 000.
Parergová část je mistrovskou variací na Reinerovo. Předpokládá se, že šlo o studentskou práci šlechtických studentů.
Druhým zajímavým dokumentem je rukopisná kopie Wielandovy úpravy Müllerovy mapy Čech. Tentokrát se autor držel původního rozvržení do 25 mapových sekcí.
Dílo bylo zvětšeno oproti předloze o 35 cm na každé ose. Měřítko bylo přepočteno na 1 : 184 000.
Mapa byla průběžně revidována a doplňována. Vzorem pro doprovodnou výzdobu byly stejně jako u předešlého originálu původní kresby Václava Vavřince Reinera, byť zde neohrabaně reprodukované.
Mapa je velmi opotřebovaná, proto sloužila pravděpodobně jako pracovní vojenská mapa. Oba rukopisy budou podrobně představeny veřejnosti.