Řešitelský tým vytvořil topograficky zaměřenou databázi historicky významných míst na základě sběru dat, terénního výzkumu a metodicky založeného odborného zpracování. Obsah databáze je promítán do digitální specializované mapy.
Jedná se o aplikační výstup primární dokumentace a digitalizace pamětních míst, která jsou spojená s vývojem přírodních věd od středověku až po současnost, přičemž důraz je kladen na místopisný/regionální výskyt sledovaných fenoménů. Mapa je komplexně interaktivní, původním přínosem je možnost několikastupňové filtrace (např. chronologické, typologické, oborové) mezi jednotlivými prezentovanými body.
Mapa dále umožňuje specificky vyhledávat prostřednictvím zadaných klíčových slov, například podle konkrétního oboru, instituce nebo jména určité osobnosti. Paralelně k mapě byl vyvinut digitální e-atlas, který slouží jako rejstřík a interaktivní databáze všech mapových záznamů.
Každý záznam v mapě umožňuje uživateli přejít na příslušné heslo v e-atlasu, kde lze nalézt podrobnější informace, obrazový materiál a další odborný aparát. Tvůrci mapy si zároveň uvědomují, že veškerý obsah mapy nelze omezit jen na fyzicky existující místa.
Databáze, mapa a e-atlas proto nikdy nemohou být hotovým stavem, nýbrž představují spíše proces, nehotový, otevřený možným doplněním či revizím. I proto je součástí webového rozhraní, na němž je mapa umístěna, možnost oslovit prostřednictvím formuláře řešitelský tým s návrhem na její další doplnění.