Tento článek představuje pilotní studii analýzy postojů v diplomatickém diskurzu. Studie byla provedena podle Teorie hodnocení při anotaci postojových projevů v diplomatických projevech Rady bezpečnosti OSN.
Předpokládá se, že schéma hodnocení může přinést nové cenné informace o rozložení postojů ve společnosti diplomatický diskurz díky vysoce specifickému řazení různých typů názorových reprezentací. Cílem studie je analyzovat aplikaci teorie na reálná diplomatická data.
Aby byly tyto texty plně srozumitelné, vyžadují hlubší pozornost čtenáře, i když na první pohled vypadají jednoduše. Data se skládají z 20 projevů, které byly vybrány z datového souboru Rady bezpečnosti OSN a poté ručně anotovány podle sekce "postoj" v teorii hodnocení.
Proces anotace ukázal problematické body, pokud jde o vliv polarity aktérů na vyjadřování postoje, dále u postojů spojených s vlastními jmény a frázemi, u identifikace hodnocení, stejně jako u subjektivita anotátorů. Došli jsme k závěru, že anotační schéma teorie hodno