Charles Explorer logo
🇨🇿

Moje téma a co s ním, aneb jak uplatnit vědecké poznatky v běžném životě nekomerční cestou?

Publikace na Pedagogická fakulta |
2023

Abstrakt

Workshop nazvaný "Moje téma a co s ním, aneb Jak uplatnit vědecké poznatky v běžném životě nekomerční cestou?" je součástí série workshopů o uplatnění vědeckých poznatků v praxi.

Cílem teoretické PŘEDNÁŠKY, která byla součástí workshopu bylo zprostředkovat studentům UK informace z praxe o tom, co všechno by se dalo dělat s výsledky jejich konkrétního výzkumu. Jak právě jejich téma (z bakalářky, diplomky, výzkumu) lze nahlížet optikou společensky prospěšné praktické inovace.

Akci moderovala Ivana Sýkorová, zástupkyně ředitelky Centra pro přenos poznatků a technologií UK.

Hosté byli:

Kristýna Šrámková, která založila projekt Jóga pro hudebníky. Je klavíristka, klavírní pedagožka a certifikovaná lektorka jógy. Při hledání funkčního a dlouhodobého řešení zánětů šlach našla jógu a ta jí pomohla nejen s rukama, ale i s vědomým dechem, trémou a celkovým pohodlím u klavíru. A tak se rozhodla provázet touto cestou kolegy hudebníky, a zasvětit tomuto tématu své doktorské studium na katedře hudební výchovy, Pedagogické fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Štěpán Drahokoupil, který je programovým manažerem Advokačního fóra. Dříve měl v Nadaci OSF na starosti práci na systémových změnách v inkluzivním vzdělávání, které prosazoval směrem k českým veřejným institucím i mezinárodním organizacím. Je členem správní rady Asistence o.p.s. V Nadaci Via vedl program na přípravu budoucích komunálních politiků. V letech 2007 až 2014 pracoval jako asistent senátora, dále zastával pozici člena správní rady Amnesty International ČR (2012 - 2016) nebo byl výkonný redaktorem Politologické revue (2015 - 2018). Má doktorát z politologie z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kde také působil řadu let jako externí pedagog.